Ook deze zomervakantie zitten wij niet stil en wordt er hard gewerkt aan verschillende modules in Numo. Wat kun je vanaf het nieuwe schooljaar verwachten?
NIEUW! Vakoverstijgend Rekenen
Vanaf komend schooljaar is Vakoverstijgend Rekenen beschikbaar in Numo. Met deze nieuwe modules oefenen leerlingen rekenvaardigheden binnen de vakken wiskunde, economie, natuurkunde en scheikunde. Dankzij één duidelijke rekenaanpak spreken docenten dezelfde rekentaal en kunnen leerlingen hun rekenvaardigheden makkelijker toepassen in verschillende vakken.
De modules zijn geschikt voor vmbo g/t en havo/vwo en behandelen belangrijke onderwerpen, namelijk verhoudingen, procenten, vergelijkingen en eenheden omrekenen. Benieuwd hoe het werkt? Vraag een gratis demo aan en ervaar het zelf.
NIEUW! NT2 Grammatica A1-A2
NT2 heeft de aanvullende grammaticamodule NT2 Grammatica A1-A2 gekregen waardoor leerlingen nu t/m A2 niveau aan hun grammatica kunnen werken.
De voorlopers van deze module, NT2 Grammatica 1 en 2, komen hierdoor te vervallen.
NIEUW! Turborekenen 1000
De nieuwe module Turborekenen 1000 helpt leerlingen in het praktijkonderwijs, het vmbo, het mbo en de NT2 om stap voor stap hun rekenvaardigheden uit te breiden van rekenen tot 20 en 100 naar rekenen tot 1000. De module sluit aan op niveau DLE30–1F en legt een sterke basis voor het behalen van het fundamentele rekenniveau. Leerlingen oefenen met veel visuele ondersteuning, duidelijke uitleg en afwisselende opdrachten die het getalbegrip en het automatiseren versterken. Zo bouwen zij in kleine stappen meer zelfvertrouwen op in het rekenen.
Basismodule Werkwoordspelling
Vanaf komend schooljaar is de module Werkwoordspelling op maat vervangen door de Basismodule werkwoordspelling. Deze volledig nieuwe module helpt leerlingen stap voor stap op weg naar referentieniveau 1F. De focus ligt op de basisvaardigheden en de meest voorkomende werkwoordsvormen, zonder dictees of gemengde opgaven.
De module is speciaal geschikt voor leerlingen in het praktijkonderwijs, de eerste leerjaren van het vmbo en voor iedereen die extra ondersteuning bij werkwoordspelling kan gebruiken. Alle belangrijke kennis uit het basisonderwijs komt opnieuw aan bod, aangevuld met meer contextrijke oefeningen die aansluiten bij de nieuwe kerndoelen.
Werkwoordspelling 2F
De module Werkwoordspelling 2F is volledig herzien. Leerlingen oefenen de spellingregels nu vaker in herkenbare, betekenisvolle teksten, zodat ze de regels direct leren toepassen in de praktijk. Daarmee sluit de module aan op de nieuwe concept-kerndoelen Nederlands.
Ook de didactiek is vernieuwd. We gebruiken heldere terminologie, leggen meer nadruk op de samenhang van de regels en ondersteunen het leerproces met animaties, visuele voorbeelden en thematische oefeningen. Nieuw is ook een dictee-oefening, waarmee leerlingen naast spelling ook hun luistervaardigheid trainen.










